DHI Saç Ekimi

DHI saç ekim yöntemi; saç ekim uzmanı ile ekibinin rahatlığını ve hastanın estetiğini göz önüne alan bir saç nakli yöntemidir. DHI saç ekim kalemi sayesinde, saç ekimi daha verimli ve modern bir hal almıştır. Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri, yani greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik / kanal açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel cihazlar ile direkt olarak ekilir.

Ekim yapılan bölgeye kanal açılmıyor olması, ekilebilecek kök sayısını arttırmakta ve daha yoğun ekim imkânı sağlamaktadır.

Dhi tekniği sonrasında iyileşme süreci eski yöntemlere göre daha kısa olmaktadır. DHI yöntemi saç ekimi nin sağladığı en önemli avantaj ekim yoğunluğudur.

DHI yöntemiyle saç ekimi nde kullanılan saç ekim kalemi sayesinde saç kökleri direk olarak istenilen yönde transfer edilmekte ve bu daha doğal bir görünüm sağlamaktadır.

dhi saç ekimi antalya

FUE yönteminin neden olduğu kanamalı durum DHI saç ekiminde olmamaktadır. Dhi Saç ekimi cihazlarının nano uçlarının inceliği sayesinde kanama en minimum seviyededir.

FUE tekniğinde olduğu gibi kökler üzerinden saç ekimi yapılabilir. DHI seç ekimi yöntemi, daha hızlı saç ekiminin olması için geliştirilmiştir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Olur?

Öncelikle DHI saç ekimi için doğrudan saç ekimi ya da kalem tekniği gibi isimlerin de kullanıldığını bilmelisiniz. Saç köklerinin özel geliştirilmiş olan kalemler ile alınması ve kısa sürede saç ekiminin olmasını sağlayan bir yöntemdir. DHI kalemi kullanılması ile kanal açma ve köklerin ekim işleminin aynı anda gerçekleşmesi söz konusu. Kaleme benzeyen özel bir medikal alet kullanıldığından, bu yöntemin isminin kalem tekniği ile anılması söz konusu olmuştur.

DHI saç ekimi, farklı bir saç ekim yöntemi değil, farklı bir uygulama tekniğidir.

FUE saç ekim yönteminde olduğu gibi saç köklerinin alınması ve uygulamanın gerçekleşmesi sağlanır. Sadece FUE tekniğinde kullanılmayan DHI kalemi kullanılarak, köklerin alınması ve köklerin enjekte edilmesi hususunda kalem tekniğinin kullanılması sağlanmaktadır.

DHI Saç Ekim Aşamaları

Sıkça sorulan DHI saç ekimi nasıl olur sorusunun yanıtı aşama aşama veriliyor. Genel olarak ilk adım greftlerin toplanması, kanalların açılması ve köklerin enjekte edilmesi şeklinde tamamlanabilir.

Greft Toplanması: Bu aşamada FUE yöntemi kullanılır. FUE yönteminin DHI tekniği ile gerçekleşmesi, greftlerin alınması özel kalem şeklinde bir medikal aletin kullanılması şeklinde olacak. Belirlenmiş olan alanlardan greftlerin alınması sağlanacak.

DHI tekniğinde kanal açılmaz. Kökler DHI kalem ile yerleştirilir. Açısı ve yönü belirtilerek ekilir. Kanama azdır. Saç tıraşı olmadan saç ekimi yapılabilinir. Tek seansta maksimum 4000 kök ekile bilinir.

Saç Köklerinin Ekilmesi: Son aşama ise alınan köklerin ekilmesidir.

Yukarıda verilen aşamaların tamamlanması durumunda, saç ekim işlemi tamamlanmış olacaktır. Sonrası süreçte iyileşmenin tamamlanması beklenecektir. Hızlı bir şekilde saç ekiminin tamamlanmasını sağlayan bu teknik ile avantajlı şekilde saçlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

DHI Saç Ekim Sonrası Süreç

DHI ile saç ekimi sonrası ilk olarak ekilmiş olan köklerde dökülme yaşanacak. Bu dökülme kısa süre içinde tamamlanacak olduğundan, günlük yaşantınıza dönmeniz söz konusu. İlk gün ağrı kesiciler ile lokal anestezi etkisinin azalması problem yaratmaz. Ağrısız şekilde saç ekimi sonrası süreç tamamlanır.

Merak ettiğiniz DHI ile saç ekimi yöntemi sorularınızı whatsapp yolu ile uzmanımıza yöneltebilirsiniz. Yapılan kontroller ile bu teknik kullanılarak saç ekimi olup olmayacağı hakkında bilgi verilecektir.

 

Start Your Journey

Fill The Form Below & Get Your "Special Treatment Plan & Quotes"

  NAME

  PHONE

  EMAIL

   

  Hair Transplantation Center Located in Antalya, Turkey

  CatchLife is a brand that has made as mission to host its guests in the best way with its service quality of European standards.
  12+

  Years of Experiences

  4K+

  Happy
  Patients

  7K+

  Hair
  Transplantation