Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonlarını tercih eden kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kaşlar yüzümüzde görselliğe etki eden unsurlar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu sebeple kaşlarla ilgili sorunlu olan kişiler için kaş ekimi oldukça önemlidir. Merkezimiz bu alanda oldukça ilerlemiş durumdadır. Yeni nesil ve teknoloji destekli kaş ekimi yöntemi ile doğal ve oldukça estetik kaşlara sahip olunabilmektedir. Ayrıca kaş ekimi operasyonları sadece estetik kaygılarla değil herhangi bir yara, yanık, çizik gibi unsurları kapatmak amacıyla da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

kaş ekimi antalya

Kaş Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Kaş ekimi operasyonu FUE saç ekimi mantığı ile gerçekleştirmektedir. Gerçekleştirilen operasyon ortalama olarak 1,5-2 saat süren kaş ekimi işlemi lokal anestezi yapılarak uygulanmaktadır. Operasyon sonrasında hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur. Aynı gün taburcu edilmektedir. Kaş ekimi yapılan bölge ortalama 7 gün içerisinde çok küçük kabuklanmalar oluşmaktadır. Bu kabukların dökülme süresinden sonra kişi iş ve sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilmektedir. Yapılan kaş ekimi operasyonundan sonra 15 gün süre ile denize girmek, güneşlenmek gibi aktiviteler yasaktır. Ekilen kaşlar 3 ay sonra çıkmaya başlar ve 7-8 ay içerisinde çıkışını tamamlayarak planlanan şeklini almaktadır. Bu dönemde kaşları sık sık düzeltmek ve çıkış yönüne göre taramak görsellik açısından iyi olacaktır.

Kaş Ekiminde Doğallık

Kaş ekimi operasyonlarında doğallık en önemli etken olarak göze çarpmaktadır. Çünkü kaşlar direkt olarak görselliğe etki etmektedir. Bu sebeple yapılan operasyonlarda doğal olmayan işlemler kişinin dış görünüşüne oldukça olumsuz etki etmektedir. Burada kişini yüz şeklinde uygun ve görsel anlamda bütünlük sağlayacak şekilde kaş ekimi yapılmalıdır. Yanlış teknikler ile uygulanan kaş ekimi işlemleri sonrasında sonuçlar çok kötü olabilmekte hatta kişinin psikolojisini bozacak derecede çirkin durabilmektedir. Aşağıda solda daha önceden kaş ekimi yaptırmış fakat doğru kök seçimi ve konumlandırması yapılmamış bir kaş ekimi görmektesiniz. Merkezimizde yapılan revizyon kaş ekimi sonrasında 3.ayda aldığımız sonuç ise sağdaki karede yer almaktadır.

Yüz şekline göre kaş modeli

Kaşlar ve kaş tasarımları son yıllarda beğeni toplasa da, genellikle ufak detaylar gözden kaçırılır ve dikkat edilmez. Aslında nedenini görmek zor değildir; kaşlarımız gözler gibi ışıltılı veya dudaklar gibi çekici değiller ama kaşlarımız yüzün sessiz iş gücüdür. Aslında kaşların yüzümüzdeki proporsiyonda büyük bir yeri vardır. Kaşlar yüz özelliklerini çerçeveler, denge yaratır, böylece tamamen değiştiklerinde veya tamamen düştüklerinde, yüzün dengesi bozulur – ve etki dramatik olabilir.Bu kılavuzda, kaş şekillerini ele alacağız ve benzersiz yüz şekliniz için hangi kaş şeklinin en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız.

Kaş Şekillendirme Seçenekleri:Cımbız yapmanın yanı sıra, mevcut kaşların şeklini değiştirmek veya yoğunluğunu arttırmak, kaşlarınızı tamamen kaybettiyseniz geriye döndürmek için birkaç yol vardır. Her kaş şeklinin ayrıntılarına girmeden önce, kaşlarınızı değiştirme veya geliştirme seçeneklerinizi akılda tutmak önemlidir. İşte seçenekleriniz;

 1. Kaş Makyajı:

Kaş kalemlerinden pudralara kadar, kaşlarınızı çizmenin birçok farklı yolu vardır. Kaşın şeklini tanımlamak için bir şablon kullanabilir veya serbestçe çizebilirsiniz. Geçici dövmeleri ve gerçekçi kaş peruklarını “kişiselleştirmek” için kaş makyajını da kullanabilirsiniz.

 • Artıları: Uygun maliyetli; Tamamen özelleştirilmiş kaşlar oluşturabilirsiniz.
 • Eksileri: Zaman alıcı ve çaba yoğun olabilir; Diğer seçeneklerden daha fazla beceri ve pratik gerektirir.
 1. Kaş Dövmeleri (Microblading, kalıcı kaş makyajı):

Geçici ve kalıcı kaş dövmeleri, cilde çeşitli uygulama yöntemleri ile uygulanan pigment boyalardır.

 • Artıları: Gerçekçi.
 • Eksileri: Kaş dövmeleri doğal boyalar kullanılarak yapıldığından zamanla renkleri solabilir. Ayrıca kalıcı olanlarda kaş şeklini değiştirmek istediğinizde dövme sildirme gibi uzun ve maliyetli işlemler yapılması gerekebilir.
 1. Kaş Ekimi:

Kaş ekimi minimal invaziv cerrahi bir yöntemdir. Kaş bölgesi lokal anestezi ile uyuşturularak, enseden alınan tekli saç kökleri istenen şekle göre kaş bölgesine nakil edilir. 6 aydan itibaren ekilen kaşlar naturel şekilde uzamaya başlar. Sonuçlar kalıcıdır.

 • Artıları: Sonuçlar kalıcı, naturel, cımbızla istediğiniz şekli verebilirsiniz.
 • Eksileri: Cerrahi işlem gerektirmesi.

Yüz Tipine Uygun Kaş Seçimi 

Estetik kaşları seçmek, benzersiz yüz şeklinizi tamamlayacak ve dengeleyecek bir model seçmekle ilgilidir.

 • Oval Yüz Şekli: Zaten en çok göze çarpan yüz şekline sahip olduğunuzdan, yumuşak kavisli yumuşak bir kaş en gurur verici; yüzünüzün doğal dengesini koruyacaktır.
 • Elmas Yüz Şekli: Elmas şeklindeki bir yüz dengelidir, ancak açısaldır; açıları yumuşatmak için kavisli ama yumuşak kavis ve geçişlere sahip bir kaş seçin.
 • Yuvarlak Yüz Şekli: Yuvarlak bir yüzünüz varsa, yüzünüzün daha uzun ve daha az dairesel görünmesini istiyorsanız; orta ila yüksek kavis yüksekliğine ve sert veya yumuşak açılı kavislere sahip kaşlar yüzünüzü uzatmaya yardımcı olacaktır. Yuvarlak kaşlar, yuvarlak yüzlü olanlar için en az etkileyici seçenek olacaktır.
 • Kare Yüz Şekli: Yumuşak veya sert açılı kemerli tam ve kalın kaşlar, çeneden gözlere dikkat çekerek yüzünüzün açılarını yumuşatır. Yumuşak açılı bir kavis çene çizgisini yumuşatmaya yardımcı olabilir, ancak düşük kemer yüksekliğine sahip sert açılı bir kaviste de iyi duracaktır. Yuvarlak bir kavis doğal görünmeyecek ve çene çizgisini vurgulayacaktır, bu yüzden ideal değildir.
 • Kalp şeklinde yüz: Hassas yüz yapınız nedeniyle hassas bir kaş ihtiyacınız var; dolu, ağır yapılandırılmış veya yüksek kavisli kaşlar yüzünüzde ezici görünecek ve alnına çok fazla dikkat çekecektir. Düşük ila orta kavis yüksekliğine sahip yumuşak kaşlar ile kavisli veya yumuşak açılı şekli sizin için en uygun seçim olacaktır.
 • Armut Şekilli Yüz: Armut şeklinde bir yüzünüz varsa, kaşlarınız alnında genişlik oluşturmak için orta bir kemer yüksekliğine ve genişletilmiş kaş kuyruklarına sahip olmalıdır.
 • Dikdörtgen Yüz Şekli: Yüzün uzunluğunu dengelemek için, kaşların yüzünüzde genişlik yaratması gerekir, bunun için genişletilmiş ve uzun kaş kuyrukları olmalıdır. Yumuşak bir kavis yüksekliği de yüzün kısalmasına yardımcı olacaktır.

Yüzünüzde çok önemli bir yere sahip olan kaşlarınızla alakalı yüz proporsiyonunuza uygun kaşı seçmek ve tasarlamak adına en uygun tedavi seçenekleri ve kaş ekimi hakkında detaylı bilgi almak adına saç ve kaş ekimi konusunda uzmanlarımız ile iletişim kurarak randevu oluşturabilirsiniz.

Start Your Journey

Fill The Form Below & Get Your "Special Treatment Plan & Quotes"

  NAME

  PHONE

  EMAIL

   

  Hair Transplantation Center Located in Antalya, Turkey

  CatchLife is a brand that has made as mission to host its guests in the best way with its service quality of European standards.
  12+

  Years of Experiences

  4K+

  Happy
  Patients

  7K+

  Hair
  Transplantation