Sakal Ekimi

Sakal ekimi ve bıyık ekimi, sakal kaybı veya bıyık kaybı yaşayan ya da sakalı çıkmamış olan kişilere yönelik bir uygulamadır. Sakal ve bıyık, saçlar gibi erkeklerin görünümlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Sakallı görünümünü sevdiği halde testosteron hormonuna bağlı olarak gelişen sakal ya da bıyık kaybı yaşayan veya belirli bir bölgede eksiklik ya da düzensiz görünüm durumu olan erkeklere tavsiye ettiğimiz yöntemdir. Sakal ektirme operasyonu yaptırarak istediğiniz sakallı görünümünüze tekrar kavuşabilirsiniz.

FUE Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

Sakal ekiminde, saç ekimine benzer olarak mikro FUE yöntemi kullanılmaktadır. FUE yöntemi ile gerçekleştirilir. Kafanın arka kısımında kalan iki kulak arasındaki saçlı bölgeden saç kökleri tek tek alınarak, sakalın olmadığı bölgeye ekilmektedir.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda, ciddi bir ağrı ya da sızı gözlemlenmemektedir. Operasyon sonrası süreçte ise herhangi bir yara ya da dikiş izi oluşmamaktadır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Herhangi bir nedenden ötürü belli bölgelerde sakal çıkmıyor olması ya da sakalların gürlüğünün yeterli olmaması, sakal ekimi ile problemin ortadan kalkmasını sağlayabilir. Bunun için geliştirilmiş olan kök alma ve kök enjekte etme yöntemleri, direkt olarak sakalsız bölgede sakal çıkmasını sağlar. İşlemin tamamlanmasından belli bir süre sonra en doğal şekilde sakal oluşumunun başlaması söz konusu olacaktır.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekiminin Aşamaları:

Konsültasyon: Ekim işlemi diğer tüm ekim operasyonlarında olduğu gibi doktor muayenesi ile başlamaktadır. Bu muayene sırasında iki önemli nokta dikkate alınmaktadır. İlk olarak ekim istenilen bölgenin ihtiyacı tespit edilmekte, ikinci olarak donör bölgeden kaç greft alım yapılabileceği değerlendirilmektedir.

Operasyon: Operasyon sırasında, sakalların büyüme yönü dikkate alınarak ekim gerçekleştirilmektedir. Operasyon iki temel bölümden oluşmaktadır. Önce donör bölgeden köklerin alımı ve sonrasında ihtiyaç duyulan bölgeye saç köklerinin ekimi gerçekleştirilmektedir.

Pansuman: Operasyondan sonraki gün pansuman ve PRP tedavisi uygulanmaktadır. Klinikten ayrılmadan önce ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve yıkama işleminin nasıl yapılacağı gösterilecektir.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Testosterona bağlı olarak gelişen sakal kaybı ya da bıyık kaybı yaşayan kişilerin donör bölgesi de yeterli olduğunda, bu kişilere sakal ekimi ve/veya bıyık ekimi yapılabilmektedir.

Greft Alımları ile Sakal Ekimi

Sakal ekiminin gerçekleşmesi, uzman tarafından en özenli şekilde greft alımı ile başlar. Erkeklerde sakal ekiminin yapılması için gerekli olan kökler elmacık kemiğinden ya da direkt olarak boyundan alınarak gerçekleşir.

Ağrısız bir işlem olması lokal anestezi ile sağlanabilir. Hastanın durumuna göre ve uzmanın görüşüne göre uygulanacak olan yöntemler belirlenecektir. Mümkün olan en iyi şekilde sakal ekiminin tamamlanması sağlanacaktır. İşlemin ne kadar sürecek olduğu ise yapılacak olan sakal kökü ekiminin ne kadar bir alana uygulanacak olduğuna göre değişebilir.

Maksimum 1.000 – 3.000 Kök Enjekte Etme

Sakal ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtı, kök enjekte edilerek şeklinde yanıtlanıyor. Peki, ne kadar kök enjekte edilebiliyor? Maksimum kök enjekte edilme sayısı bin ile üç bin arasında verilmiştir. Yani bu kök sayısı, aslında hiç sakalı çıkmayan bir kişi için dahi bu yöntem ile sakal çıkarılmasının söz konusu olabileceği şeklinde anlaşılır.

Köklerin enseden ya da elmacık kemiklerinden alınması yeterli olacaktır. Uzman tarafından yapılan kontroller sırasında kıl köklerinin nereden alınacağı yönünde bilgi verilecektir. Akabinde ise yapılacak olan greft ekimi için işleme geçilebilir. Özenle yapılan kök ekimi sonrasında sakalların en doğal şekilde çıkması sağlanacaktır.

Doğal Sonuç Alma

Köklerin alınması ve sonrasında ekilmesi, yaklaşık 6 – 8 ay içinde tamamen sakal çıkmasının tamamlanacak olması demektir. Bu hususta önemli olan sakal ekimi sonrası için sonucun yüksek oranda doğal olmasıdır. Yani sakal ekiminin yapıldığına dair tek belirti, kişinin sakallarında yaşanan gürlük görüntüsüdür. Bunun en doğal şekilde olması için kök kanallarının en doğal şekilde oluşturulmasıdır. Uzman tarafından yapılacak olan sakal ekimi sonrasında sakallarınız en doğal şekilde çıkacaktır.

Sakal ekiminde iz kalır mı sorusunun yanıtı ise direkt olarak hayır olarak yanıtlanır. Ekim sonrasında herhangi bir şekilde iz kalması söz konusu olmayacaktır. Uzman tarafından bilgi verilecektir.

Sonuç ve İyileşme:

1 hafta sonra ekim yapılan bölge doğal görünümüne kavuşmaktadır. Alım yapılan bölgenin iyileşmesi ve önceki görünümüne kavuşması 15 gün içinde gerçekleşmektedir. Sakal ve bıyık ekimi sonrasında, saç ekimi sonrası talimatları uygulayabilirsiniz. 6 ay sonra ekilen sakal ya da bıyık beklenilen sonucuna ulaşmaya başlamaktadır. 12-18 ay içinde nihai sonucu görmek mümkündür.

Start Your Journey

Fill The Form Below & Get Your "Special Treatment Plan & Quotes"

  NAME

  PHONE

  EMAIL

   

  Hair Transplantation Center Located in Antalya, Turkey

  CatchLife is a brand that has made as mission to host its guests in the best way with its service quality of European standards.
  12+

  Years of Experiences

  4K+

  Happy
  Patients

  7K+

  Hair
  Transplantation